logo audytu działki

2022-05-10
(aktualizacja: 2022-05-11)

Inwestowanie w działki

W poniższym artykule wyjaśniamy, czy warto inwestować w działki.

Kupujesz działkę?
Zleć nam jej audyt!

Niektórzy inwestują w nieruchomości, inni skupiają się na gruntach. Zakup działki może być bardzo opłacalną inwestycją. Kluczowe jest to, aby znaleźć odpowiednią ziemię, której wartość będzie rosnąć. Jeśli ktoś dysponuje wolnymi środkami finansowymi, to warto zdecydować się na zakup działki, którą można potem sprzedać z zyskiem. Będzie to zdecydowanie bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy na lokacie bankowej, mającej absurdalnie niskie oprocentowanie. Oczywiście niektórzy decydują się na zakup działki w celu wybudowania wymarzonego domu lub chociażby domku letniskowego, aby móc w wolnych chwilach mieć miejsce do wypoczynku na łonie natury.

Czy warto inwestować w działki?

Jeśli zaoszczędzone pieniądze nie mają tracić na wartości, to należy zainwestować je w coś, co przyczyni się do pomnożenia kapitału. Świetną inwestycją będzie zakup gruntu. Nie jest to ryzykowne, bo działkę zawsze można sprzedać. Co więcej, zyskuje ona na wartości wraz z upływem czasu. Jest to wobec tego sposób na pomnożenie zainwestowanych środków finansowych. Jeśli wybierze się grunt w dogodnej lokalizacji, to znalezienie kupca skłonnego zapłacić sporo pieniędzy za grunt nie będzie trudnym zadaniem. Zainteresowanie działkami cały czas rośnie, ale gruntów nie przybywa. Działki mogą mieć różne przeznaczenie. Nawet jeśli ktoś nie zdecyduje się na sprzedaż gruntu, to można go przykładowo przekazać w spadku lub wydzierżawić. Jest naprawdę wiele sposobów na to, aby wzbogacić się na inwestowaniu w działki. Niezależnie od zawirowań na rynku nieruchomości i w gospodarce, zakup gruntu zawsze będzie dobrym pomysłem.

Jak wybrać odpowiednią działkę?

Do wyboru jest wiele rodzajów działek. Ma to spore znaczenie, bo decyduje o ich przeznaczeniu i wartości. Najbardziej pożądane są obecnie działki pozwalające na budowę. Innym rozwiązaniem będzie inwestycja w działkę rolną, co wiąże się z mniejszym wydatkiem. Wystarczy ją potem odrolnić. Kolejną opcją jest zakup gruntu o większej powierzchni i podzielenie go na mniejsze parcele. W ten sposób możliwe staje się odsprzedawanie każdej działki oddzielnie. Pozwoli to na pomnożenie kapitału. Wiele osób decyduje się również na zakup działki i wybudowanie na niej obiektu, który stanie się źródłem dochodu. Nie brakuje działek inwestycyjnych, które są świetną alternatywą dla działek budowlanych.

Dokładnie sprawdzona działka to podstawa

Dokładne sprawdzenie działki przed kupnem to niezwykle istotna kwestia, jeśli chce się uniknąć kosztownych błędów. Należy pamiętać o tym, że po podpisaniu umowy konieczne staje się wywiązanie ze wszystkich zawartych w niej zapisów. Wystarczy przeoczyć niektóre detale, aby stały się one źródłem nieporozumień i konfliktów w przyszłości. W celu uchronienia się przed niekorzystną inwestycją warto zlecić audyt działki. Mogą się tym zająć dla klienta specjaliści z Audytdzialki.pl. Zweryfikują zgodność danych o działce w księdze wieczystej. Przyjrzą się również planowi zagospodarowania przestrzennego. Nie pominą informacji dotyczących stanu prawnego działki, jej przeznaczenia, jakości powietrza, otoczenia i uzbrojenia. Wszystkim zajmują się doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy, którzy doskonale znają aktualne normy, ustawy i regulacje prawa lokalnego.