logo audytu działki

2022-05-10
(aktualizacja: 2022-05-11)

Kupno działki z pośrednikiem czy bez?

W poniższym artykule wyjaśniamy, czy warto skorzystać z pomocy pośrednika podczas kupna działki.

Kupujesz działkę?
Zleć nam jej audyt!

Zakup działki nie wydaje się być czymś skomplikowanym, ale w praktyce bywa z tym już różnie. Jeśli ktoś nie ma wiedzy z zakresu prawa, to niestety łatwo o popełnienie rozmaitych błędów, które mogą być bardzo kosztowne. Inwestycja w grunty może być opłacalna, ale najpierw trzeba wszystko dokładnie sprawdzić. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług pośrednika przy zakupie działki. Na rynku działa wiele agencji obrotu nieruchomościami. Pomagają one w znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Jeśli inwestycja ma zapewnić zyski, to warto skorzystać z usług doświadczonego pośrednika.

Czy warto kupować działkę z pośrednikiem?

Zakup działki będzie opłacalną inwestycją pod warunkiem, że znajdzie się korzystną ofertę. Musi zostać ona dokładnie przeanalizowana. Wymaga to sprawdzenia wielu kwestii, zapoznania się z dosłownie każdym zapisem. Pominięcie jakiegoś detalu może mieć negatywne konsekwencje i sprawić, że będzie się żałowało swojej decyzji inwestycyjnej. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usług kompetentnego pośrednika. Lepiej nie ryzykować samodzielnego przechodzenia przez wieloetapowy zakup działki, jeśli nie ma się wiedzy ani doświadczenia w tym zakresie.

Współpraca ze specjalistą pozwala zmniejszyć ryzyko nietrafionej inwestycji, utraty pieniędzy. Pomoże przejść przez cały zawiły i skomplikowany proces. Pośrednik zapewni bezpieczeństwo transakcji, zweryfikuje aktualny stan prawny działki, sprawdzi księgę wieczystą, zapozna się z pełną dokumentacją gruntu.

Co przemawia za skorzystaniem z usług pośrednika przy zakupie działki?

Pośrednik dokładnie wie, na co należy zwracać uwagę podczas kupowania działki. Przeanalizuje wszystkie zapisy w umowie i wskaże na nieprawidłowości. Jest to sposób na uchronienie się przed wieloma zagrożeniami. Jeśli ktoś nie chce narazić się na problemy z prawem i utratę pieniędzy, to warto wspomóc się wiedzą i doświadczeniem osoby kompetentnej. Pośrednik oceni opłacalność inwestycji, pomoże również w negocjacjach, aby nie przepłacić. Można liczyć na oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu. Na podstawie podanych przez klienta potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych wyszuka najkorzystniejsze oferty. Skupi się wyłącznie na działkach zgodnych z wytycznymi przyszłego inwestora.

Zadba o to, aby transakcja przebiegła zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Kupno działki tylko z fachowcem

Samodzielne sprawdzenie działki przed kupnem jest dosyć ryzykowne, bo można przeoczyć wiele istotnych kwestii. Niepozorne detale, na które inwestor nie zwraca uwagi z powodu braku wiedzy i doświadczenia, mogą stać się źródłem mniejszych lub większych problemów w niedalekiej przyszłości. Inwestycja w działkę wymaga odpowiedniego przygotowania, wiąże się przecież z koniecznością wydania niemałej kwoty pieniędzy. Skutecznym sposobem na uchronienie się przed popełnieniem kosztownych błędów będzie skontaktowanie się ze specjalistami z Audytdzialki.pl. Specjaliści wykonają kompleksowy audyt działki. Składa się na niego szereg działań dotyczących sprawdzenia stanu wieczystoksięgowego gruntu. Profesjonaliści nie pominą żadnego zapisu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.