logo audytu działki

2022-03-21
(aktualizacja: 2022-04-21)

Odbiór domu od dewelopera krok po kroku

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak kupić dom od dewelopera krok po kroku.

Kupujesz działkę?
Zleć nam jej audyt!

Odbiór domu od dewelopera

Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego to poważna decyzja, którą podejmuje się na lata. Wymaga ona weryfikacji danego dewelopera, a także propozycji jego inwestycji, zarówno pod kątem technicznym, jak i prawnym. Gdy nabywca podpisze umowę deweloperską to przed przeniesieniem własności, a po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przez firmę deweloperską, ma jeszcze miejsce oficjalny odbiór techniczny lokalu. Ten moment pozwala na skrupulatny przegląd techniczny domu i sprawdzenie jego autentycznego stanu technicznego. W trakcie wspomnianego odbioru należy ocenić, czy nieruchomość spełnia warunki opisane w prospekcie informacyjnym oraz zapisy przepisów budowlanych (Polskich Norm). Dodatkowo powinno się wypisać wszelkie usterki, wady i niedociągnięcia, które deweloper będzie musiała usunąć na podstawie  sporządzonego protokołu odbioru.

Ile kosztuje odbiór domu?

Zasadniczo odbiór techniczny domu z deweloperem przeprowadzany w obecności nabywcy nie ma dodatkowego kosztu. W praktyce z roku na rok coraz więcej kupujących decyduje się wynająć specjalistę, który pomoże im przeprowadzić rzetelny audyt techniczny. Cena takiej asysty to zaledwie kilkaset złotych. W porównaniu do oszczędności wynikających z uniknięcia samodzielnych napraw, problemów i stresu jest to bardzo opłacalne rozwiązanie!

Fachowiec sprawdza kompleksowo całość nieruchomości wraz z jej przynależnościami, tj. podłogi, ściany, dach, instalacje, garaż, teren wokół oraz drzwi i okna. Nasza firma Fachowy Inżynier posiada zespół profesjonalistów, którzy wyspecjalizowali się w odbiorach lokali od deweloperów. Poza wiedzą i doświadczeniem posiadają także odpowiedni sprzęt, który pomaga w wykrywaniu wad ukrytych, czyli tych niewidocznych gołym okiem (np. zawilgoceń w ścianach, czy złej termoizolacyjności). Jeśli chcesz umówić jednego z naszych inżynierów, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu! Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania. Wystarczy, że do nas zadzwonisz pod numer 795 465 912 bądź wyślesz e-mail pod adres kontakt@fachowyinzynier.pl.