logo audytu działki

2022-05-10
(aktualizacja: 2022-05-11)

Pomoc prawna przy zakupie działki

W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej podczas kupna działki.

Kupujesz działkę?
Zleć nam jej audyt!

Przy zakupie działki zawsze przyda się pomoc prawna. Większość osób nie jest obeznana z aktualnymi przepisami prawa, które na dodatek cały czas się zmieniają. Żargon prawniczy tylko utrudnia zrozumienie przeczytanych zapisów. Konieczne jest dokładne sprawdzenie działki przed kupnem, aby uchronić się przed potencjalnymi zagrożeniami. Niestety nie brakuje nie do końca uczciwych osób, dlatego trzeba być dobrze przygotowanym. Wsparcie doświadczonego prawnika będzie nieocenioną pomocą. Zakup działki to inwestycja opiewająca na kwotę liczoną w kilkudziesięciu tysiącach złotych, a na inwestora czeka wiele pułapek. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

Profesjonalna pomoc prawna przy zakupie działki

Inwestycja w działkę wiąże się z niemałym wydatkiem, dlatego kluczowe będzie jej dokładne sprawdzenie. Na uwadze trzeba mieć wiele kwestii. W celu uchronienia się przed popełnieniem kosztownych błędów warto skorzystać z usług osoby mającej w tym temacie odpowiednią wiedzę, spore doświadczenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wsparcie specjalisty z zakresu prawa. Na rynku działa wiele kancelarii adwokackich, które dobrze znają się na prawie budowlanym. Współpraca ze specjalistą pozwoli na lepsze przygotowanie się na zakup działki. Zwróci on uwagę na wiele istotnych kwestii, które inwestor mógłby pominąć, działając na własną rękę.

Dlaczego warto wspomóc się wiedzą i doświadczeniem prawnika przy sprawdzaniu działki?

Współpracowanie z prawnikiem podczas zakupu działki to najlepsze rozwiązanie dla każdego inwestora. Specjalista przyjrzy się dokumentom dotyczącym zakupu gruntu. Wie on dokładnie, na co zwracać uwagę i jest w stanie wykryć nieścisłości. Zapisy dotyczące prawa są zawiłe i wiele osób ma problem z ich prawidłowym interpretowaniem. Lepiej nie działać na własną rękę, jeśli nie ma się obszernej wiedzy z zakresu prawa. Łatwo o przeoczenie niezwykle ważnych szczegółów, które staną się w niedalekiej przyszłości źródłem problemów. Prawnik sprawdzi dokładnie kwestie związane z księgą wieczystą, drogą dojazdową, dokumentami gminnymi. Zweryfikuje, czy dana działka została dopuszczona pod teren zabudowy. Pomoże również rozwiązać różne konflikty prawne, jeśli się one pojawią.

Audyt działki wykonany przez fachowców

Każdej osobie decydującej się na zakup działki zaleca się przeprowadzenie jej dokładnego audytu. Zadanie to warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom z https://audytdzialki.pl/. Pracownicy specjalizują się w prawie nieruchomości, więc wiedzą doskonale, jak zweryfikować działkę. Sprawdzą dokładnie księgę wieczystą, zapoznają się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nie pominą również kwestii związanych z pozwoleniami na budowę, bliskością terenów chronionych i zalewowych. Zweryfikują jakość powietrza na danym terenie, odległość od linii średniego napięcia. Współpraca z fachowcami służy temu, aby uchronić się przed potencjalnymi zagrożeniami.

Przestudiują oni wszystkie dostępne rejestry publiczne, a w razie pojawienia się jakichś nieprawidłowości, poinformują o tym klienta. Jeśli ktoś nie chce stracić pieniędzy na nieopłacalnej działce, to powinien skorzystać z pomocy prawnej przy jej zakupie.